Corona-Chmorona

Hello-smello, ega ma kauaks sellel teemal peatuma ei jää, näeme isegi kõik, mis maailmas toimub, aga väike update siiski- kätte on jõudnud 13. märts, Bahreinis on nakatunute arv 210. Saarel, mille pindala on 765,3 km2, on see arv väga suur.
Ümberringi on üllatavalt rahulik- poodides on kõik saadaval, millestki puudust pole. WC-paberi liigse kokku ostmise pärast me siinsetes riikides ka muretsema ei pea (pun intendend).
Nüüd istun kodus oma sojajahu- ja quinoast valmistatud makaronide ja Jamie Oliveri pestoga, joogiks porgandi- ning värkse apelsinimahl.
Ülehomme tuleb ilmselt hambaarstile minnes pikk selgitustöö teha, miks mu hambad pärast valgenduskuuri porgandioranzid siiski on.
Aga naabritest- Saudi on Bahreini tulemise keelanud, Kuveit on ka end lukku keeranud, polegi Bahreini varem nii tühjana näinud.
Oleme siin nagu tatine süüdlaslik väikevend, kelle otsa kõik nakatumises vaatavad.
Saudi-Araabias on pisike piirkond, mis on täielikult karantiinis, piirkond mille elanikud ebaseaduslikult ning salaja (pikem poliitiline jutt) Iraanis käisid.
Selles piirkonnas elab ka üks mu lähedane sõber, kirjutas mõned päevad tagasi, et neil on keelatud kodudest lahkuda, arstid pidavat iga kodu kontrollima.
Nii palju on nüüd muudetud, et piirkonnas ringi saab liikuda, sõbral on food truck, inimesi pidavat ikka käima. Tänasest on jällegi keelatud ta klientidel istuda sõiduki lähedal- toitu tohib osta vaid kaasa.
Bahreini koolid on suletud, paljud neid kuni selle õppe-aasta lõpuni, osad eksamid on edasi lükatud.
Kõik vesipiibukohvikud on suletud, seda ka ilmselt kõigis naabrusriikides ja kui araablane juba vesipiibu ära keelab, siis peab asi tõsine olema, see on umbes sama mis jõuludel eestlasel keelata verivorsti süüa või tantsupeol Kaerajaani tantsida.
Järjest tühistatakse üritusi ning festivale, alguses pidi Formel1 toimuma, siis anti teada, et toimub vaid sõitjatele, täna aga öeldi, et on üldse edasi lükatud.
Eelmine aasta õnneks sai käidud, super huvitav 3-päevane üritus, esinejad ja tantsijad jne, annab täitsa festivali mõõdu välja.
Kuningriik on astunud tõhusaid samme Corona-olukorra kontrollimiseks, kes haigena karantiinist üle astub ning avalikus kohas oma ninaotsa siiski näitab, seda võib ees oodata vanglakaristus ning suur rahatrahv.
Ilmselt tehti see otsus kuna meil otsustas siin üks hambaarst, et mis sellest väikesest coronapoisist ikka, käin hommikul end kontrollimas, aga pärastlõunalt võiks ju siiski tööle minna ja patsiente vastu võtta.
Lisaks otsustas Bahrein Iraani lõksu jäänud kodumaa parimaid poegi ning -tütreid ära hakata tooma, plaanis oli 10 lennukitäit, veast saadi aru, kui esimesel lennul oli 77 nakatunut.
Nüüd rajati linnast välja suur karantiinilaager, kuhu kõik haigestunud kokku kogutakse ning nende eest hoolitsetakse.
Poodides ning apteekides on seadus, et maske ning desovahendeid saab osta vaid 1 iga kliendi kohta, et kõigil võrdne võimalus neid saada oleks.
Kahjuks on uudiseid esimestest arstiõdedest, kes töökohustusi täites ka ise nakkuse on saanud.
Lisaks sain teada, et jumal-üksi-teab mis vusserduse tagajärjel (meil just vahetus kliinikus selle tõttu ka sekretär ning raamatupidaja), aga MITTE KELLELGI TÖÖJUURES POLE RAVIKINDLUSTUST.  Kerge arvutus näitab, et … ma pole piisavalt rikas, et endale corona muretseda, ilmselt ei suudaks ma katta ravikulusid.
Töökoht on hetkel veel avatud, oleme rakendanud ka ohutusnõuded- liftist kliinikusse astujad tuleb kõik üle kraadida, kätele deso teha ning alles siis saab edasi huuli minna süstima, pole siin mingit nalja.
Aga egas midagi, elame ühe päeva korraga, vaatame, mis saama hakkab.

89807509_188740179090258_7411071295946752000_n
(Bahreini kuninga pildi valvsa pilgu all kontrollitakse kõiki kliinikusse sisenejaid)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s